Kulturalne życzenia na Nowy Rok 2018

Z okazji Nowego Roku życzę wszystkim P.T. Czytelnikom, aby rozpoczynający się Nowy Rok obfitował w inspirujące wydarzenia kulturalne, aby nasza kultura rozwijała się, temperując niezdrowe emocje, przyczyniając nam więcej miłości dla prawdy, piękna i dobra aniżeli pasji z powodu sączącej się z różnych stron zawiści i nienawiści.

A w kwestii wina niech te kulturalne życzenia niech dotyczą tego, aby nasza tradycyjna lampka wina towarzysząca wydarzeniom kulturalnym była również kulturalna, czyli nie tylko pijalna, ale przynajmniej smaczna i w dobrej temperaturze podana.

Niech ten kolejny próg rozwoju kultury wina uda nam się przekroczyć jak Polska długa i szeroka, bo dotychczas z zażenowaniem odczuwać można było marny poziom owej lampki wina i na niezwykle prestiżowych wydarzeniach, jak i na całkiem lokalnych…

A sprawa nawet nie leży zwykle w budżecie, bo dobry specjalistyczny sklep jest w stanie dostarczyć przyzwoite wino w akceptowanej cenie – to niestety sprawa kulturowa, zatem albo bardzo łatwa, albo bardzo trudna do przezwyciężenia. Życzę więc nam wszystkim, aby udało się to pokonać w tym roku.

Drugim zaś życzeniem niech będzie reaktywacja sztuki wznoszenia i spełniania mądrych i pięknych toastów. Na szczęście żyją jeszcze ludzie, którzy są biegli w tej sztuce, choć w ostatnich latach zatrważająco obserwuję zanik tych pięknych tradycji. Niech odejdą w zapomnienie siermiężne PRL-owskie robotniczo-budowlane „Zdrowie na budowie!” czy „po szklanie i na rusztowanie!” albo i romantyczno-geopolityczne „Niech żyje polsko-chińska granica na Uralu!”. Niech kulturalne inspiracje pomogą nam odnowić sztukę i pięknych i mądrych toastów.

Czego i Wam i sobie szczerze życzę!

pieterclaesz_stilllifewithburningcandle_1627_mauritshuisthehauge

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s